zmagania ze zdrowym stylem życia

Inspiracje do zdrowszego życia

Szlachetne zdrowie,

Nikt się nie dowie,

Jako smakujesz, aż się zepsujesz.

                                                        Jan Kochanowski

Jak chyba w zdecydowanej większości przypadków, tak i moje zmagania ze zdrowym stylem życia rozpoczęły się od problemów zdrowotnych. Na razie są to zmagania, gdyż od wiedzy do praktyki jest całkiem długa droga. To, że coraz więcej wiemy na temat zdrowego stylu życia nie oznacza wcale, że nagle wszyscy zaczną żywić się kiełkami i wyskakiwać o piątej rano z łóżka na poranny jogging. Każdy z nas zmaga się z tymi tematami na własny sposób, zgodnie z własną wiedzą i własnymi możliwościami (finansowymi, czasowymi a również często słabą „silną” wolą).

Ponieważ w ostatnim czasie bardzo dużo czytam na tematy związane ze: zdrowym odżywianiem, suplementowaniem odpowiednich witamin, minerałów, medycyną naturalną, wszechotaczającą nas chemią i zdrowszymi alternatywami kosmetyków czy środków do sprzątania; a im więcej czytam, tym bardziej mój dotychczasowy światopogląd wywraca się do góry nogami, dlatego postanowiłam to wiedzą podzielić się z innymi.

Będę wam tu streszczać i polecać książki, które według mnie są warte przeczytania. Będę się dzieliła linkami do ciekawych wywiadów i programów. Będę pisać o wypróbowanych naturalnych kosmetykach oraz środkach czyszczących, o wypróbowanych lub chociaż ciekawie brzmiących sposobach na poradzenie sobie z różnymi dolegliwościami.  Będę się z wami dzieliła przepisami na różne, często tradycyjne dania, ale ugotowane z wykorzystaniem ‚zdrowszych’ zamienników. Tym sposobem nie będziecie musieli się zastanawiać czy przy zamianie mąki z pszennej na ‚zdrowszą’ nie wyjdzie wam zakalec, bo ja już to sprawdziłam i chętnie się tą wiedzą praktyczną również podzielę.

Wy w zamian możecie w komentarzach umieszczać swoje uwagi, swoje pomysły i polecać co jeszcze według was warto poczytać, obejrzeć, ugotować.

Zapraszam serdecznie do śledzenia tego bloga, a ja ze swojej strony postaram się aby był tego warty.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: